Göç Kütüphanesi

Akademinin ve bilginin toplumsallaşması amacıyla Türkiye’de göç alanında referans bir göç kütüphanesi kurulacaktır. Büyük bir çoğunluğu Türkçe ve İngilizce olmakla birlikte, çeşitli yayın dillerindeki bilgi Göçe ilişkin kaynağını bünyesinde toplayan kütüphanede maksimum düzeyde yararın sağlanabilmesi yönünde erişilebilir imkanlar sunulacaktır. Göç alanındaki kaynakların ağırlıklı olarak yer aldığı SGDD Göç Akademisi Kütüphanesi her araştırmacıya açık ve ücretsiz olacaktır. Bunun yanı sıra, veri tabanı üyelikleri aracılığıyla göç alanındaki öncül bilimsel çalışmalar yayınlayan çevrim-içi kaynaklara erişim imkanı sunulacaktır.

Bunun yanı sıra, veri tabanı üyelikleri aracılığıyla göç alanındaki öncül bilimsel çevrim içi kaynaklara erişim imkanı sunan SGDD-ASAM Göç Akademisi Dijital Göç Kütüphanesi kullanıma açılmıştır. Dijital kütüphaneden yararlanmak isteyen okuyucularımızın aşağıda yer alan Kütüphane Üyelik Başvuru Formu’nu doldurmaları gerekmektedir. 
Kütüphane üyeliği için KVKK kapsamında istenen kişisel bilgilerinize dair detaylı bilgiye KVKK bölümünden ulaşabilirsiniz.

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Tüm E-Kaynaklar

Makale, ekitap ve diğer tüm elektronik kaynakları arayın